voicomua4 (voicomua4) wrote in uaznaypravdu,
voicomua4
voicomua4
uaznaypravdu

На півдні України цьогоріч зимують птахи, які зазвичай у цей час в Африці


Раптові заморозки загрожують їхньому життю. Аномально тепла зима сплутала плани птахів – з Одещини вони не полетіли на зимівлю, а деякі вже навіть почали гніздитись, як навесні. Змінила свою поведінку і риба у водоймах Придунав'я, яка через високу температуру почала готуватися до нересту, йдеться в сюжеті ТСН.19:30 .

Як людство може врятувати Землю від кліматичних змін За допомогою фотоапарату з посиленим об'єктивом орнітолог дунайського біосферного заповідника рахує птахів. Замість хуртовин та хрещенських морозів тут по-весняному тепле сонце, комахи та квітучі кульбаби, а пернаті ніби зустрічають весну. "Горлички, такі є голуби, вже кричать по-весняному, синички також – у них вже шлюбні пісні, деякі навіть в шлюбних обраннях вже, яскраві, деякі вже почали гнізда будувати", - каже Максим Яковлєв. Він дивиться відзнятий матеріал і жартує: ще трохи, і слова відомої щедрівки про ластівочку стануть реальністью на Придунав’ї. Відео На Одещині через аномальне тепло птахи почали гніздитися, а риба готується до нересту Аномально тепла зима сплутала плани тварин. На півдні Одещини птахи не полетіли на зимівлю, деякі почали гніздування. Змінила свою поведінку і риба у водоймах Придунав'я. Через високу температуру вона почала готуватися до нересту. Що загрожує тваринам у випадку різкого похолодання - дізнавалася ТСН.

Ластівку в січні, зізнається, ще не бачив, але нарахував багато птахів, які замість того, аби традиційно летіти до Африки, обрали зимівлю на півдні України. Бо ж замість звичних -3 С нині на термометрі +12 С. "Це кудрявий пелікан. У нас окремі особини зимували, а зараз 155 особин одночасно – масове скупчення кудрявих пеліканів, це перший раз таке. Навіть влітку ми їх не бачили, вони обрали наші краї для зимівлі, тобто ми для них теплі краї", - каже орнітолог. Національний природний парк "Тузлівські лимани", тут чи не щодня фіксують орнітологічні сюрпризи. "Орлан-білохвіст незвично рано сів на гніздо. Це сталося наприкінці грудня, зазвичай він це робить наприкінці січня – початку лютого. У природі кардинально щось змінюється", - каже вчений-біолог Іван Русєв. Такої кількості лебедів взимку тут теж ніколи не бачили – понад півтисячі птахів одночасно зібралися на полі зимового ріпаку. Але якщо раптово вдарять морози, кажуть вчені, багатьом птахам не вижити. "Це дезорієнтація. Деякі птахи мають давно вже бути в Африці. Але якщо застане їх мороз, вони тут і загинуть", - каже Русєв. Така сама небезпека чекає і на риб – це раніше взимку кльов був поганий, а нині на березі Дунаю масово вишикувались рибалки. Риба, яка у січні зазвичай сонна та мало їсть, нині активно плаває у пошуках їстівного. "У нас може бути ранній нерест. І коли риба вийде та почне розмножуватися, якщо буде різкий обвал температури – то просто загине", - каже головний державний інспектор одеського рибоохоронного патруля Ігор Грамма. Єдине, що може врятувати риб та птахів у випадку різкого похолодання – що воно буде нетривалим. І їжі, аби протриматись до весни, лишиться достатньо. Кореспондент ТСН Сергій Осадчук
Детальніше тут
Долучайся до нас у ФБ та читайте нас у інших соцмережах,Знай правду!
Слава Україні!
Tags: УКРАЇНИ
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 0 comments