voicomua4 (voicomua4) wrote in uaznaypravdu,
voicomua4
voicomua4
uaznaypravdu

Звільнені з полону українці чекають на допомогу держави


Люди пройшли реабілітацію, однак досі не мають вирішення своїх життєвих проблем. Закінчується період реабілітації колишніх бранців терористів "ДНР" і "ЛНР", які повернулися на вільну територію України наприкінці минулого року, і тепер перед ними постає питання про те, де жити і працювати. Адже в багатьох родини і майно залишилися на окупованих територіях, ідеться в сюжеті ТСН.19:30 . Санаторій "Лісова поляна" на Київщині, тут проходять реабілітацію і живуть колишні цивільні полонені, яким тепер нікуди податись. Лариса Багненко – одна з них. Вона вже майже місяць на волі, але поки що так і не змогла зустрітися з найдорожчою людиною. Лариса з Донецька, там у неї залишилася донька. Вона за час полону навчилася чекати, робить це і тепер. Відео Починає життя з чистого аркуша: історія звільненої з полону бойовиків українки Період реабілітації закінчується в колишніх бранців самопроголошених республік, які в Україну приїхали наприкінці минулого року. І тепер перед ними постає питання - де жити та де працювати. Адже в багатьох усе - і родини, і майно, залишилися на окупованих територіях. Журналістка ТСН розкаже історію звільненої Лариси Багненко, яка зараз намагається все в своєму житті розпочати з чистого аркуша.

У полоні Лариса була дев’ять місяців. Її, медсестру однієї з донецьких лікарень, запідозрили в шпигунстві на користь України та забрали просто з вулиці. "На мене накинулися двоє здоровезних чоловіків. Я взагалі не розуміла, в чому справа, чого від мене хочуть. У підсумку, на мене вдягли кайданки, зайшли до мене у квартиру. Дитина чекала маму з чимось смачненьким, а побачила таку картину", - каже колишня полонена. Фотогалерея Звільнених з полону військовослужбовців направили до військового госпіталю на обстеження (15 фото)

Повноекранний режим

Повноекранний режим

Повноекранний режим

Повноекранний режим

Повноекранний режим

Повноекранний режим

Повноекранний режим

Повноекранний режим

Повноекранний режим

Повноекранний режим

Повноекранний режим

Повноекранний режим

Повноекранний режим

Повноекранний режим

Повноекранний режим Про полон та умови вона розповідає стримано. Жінка зізналася майже одразу, хоча й не була винна і взагалі не розуміє, за що її затримали. "Мене зламали дуже швидко. Не катували, але я чула, катування були", - каже вона. Обмін, свобода й одразу страх – як забрати свою 10-річну Маргошу з Донецька. Поїхати туди Лариса не може, тож аби вивезти дитину з окупованої території, зорганізували цілу спецоперацію. За цей місяць родичам вдалося перевезти Маргариту через блокпост бойовиків. Бабуся з боку батька, який сам не хоче виховувати доньку, зустріла її в Україні та забрала дитину до себе – в Селідове на Донеччині. Маргарита по-дорослому розуміє, що зустрітися з мамою ще не може. Житло Лариси нині – це ліжкомісце в санаторії. Обіцяну суму компенсації, за яку можна було б винайняти житло, держава досі не виплатила. Тішать її хіба відеопривітання від донечки. На Донбас жінка повертатися не бажає – погані спогади і побоювання, що роботу там не знайде. Тож нині шукає роботу, щоби орендувати помешкання і перевезти доньку до себе. "Нам, звичайно, буде важко, але ми прорвемось", - упевнена вона. Чи не кожен другий з 76 людей, які три тижні тому вийшли з тюрем окупованого Донбасу , наразі немає ні житла, ні роботи, ні навіть документів. У багатьох родини залишились на окупованій території. І зараз ці люди в розпачі, але вірять, що держава все ж таки допоможе знову встати їм на ноги. Кореспондентка ТСН Мар’яна Бухан
Детальніше тут
Долучайся до нас у ФБ та читайте нас у інших соцмережах,Знай правду!
Слава Україні!
Tags: ДЕРЖАВИ, ДОПОМОГУ, ПОЛОНУ, УКРАЇНЦІ
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 0 comments