voicomua4 (voicomua4) wrote in uaznaypravdu,
voicomua4
voicomua4
uaznaypravdu

Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра" для Донбасу: що це таке та як відреагували в Україні та світі


Facebook/Роман Безсмертний Документ мав бути підписаний ще 18 вересня, однак тоді Україна відмовилась цього роботи. Тоді українська сторона зазначала, що не має принципових заперечень по суті "формули Штайнмаєра" щодо місцевих виборів, однак реалізація цієї формули можлива лише за умови виконання низки пунктів, серед яких повне припинення вогню, забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України, виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки та інше. Водночас, текст формули з того часу не змінився, отже проблема була в іншому. За даними ЗМІ , Україна не хотіла ставити свій підпис під документом разом із представниками бойовиків, а тому було винайдено інший шлях – Росія, Україна та "Л/ДНР" надіслали листи на ім’я представника ОБСЄ Мартіна Сайдіка, у яких зазначили, що не мають зауважень до "формули Штайнмаєра".

КоммерсантЪ Таким чином, ця формула визначає лише порядок запровадження особливого статусу на Донбасі і не містить жодних пунктів, у яких саме умовах відбуватимуться вибори. Саме це і основними ризиками і предметом дискусій між Україною та Росією. Що каже українська влада Тільки-но у російських ЗМІ почала з’являтись інформація про підписання "формули Штайнмаєра" Офіс президента раптово оголосив про брифінг Володимира Зеленського . На ньому він розповів деталі засідання у Мінську та наголосив, що про капітуляцію не йдеться і жодних виборів "під дулами автоматів" не відбудеться. "Хочу окремо поговорити про найбільшу страшилку останніх тижнів – під назвою "формула Штайнмаєра". Це одне, в принципі, два речення. Тимчасовий закон про особливий порядок самоврядування в окремих районах Луганської та Донецької областей, відомий також як особливий статус Донбасу, починає діяти на постійній основі за умови – це дуже важливо - коли там відбудуться вибори, місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією України та законодавством України, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів. … Це означає, шановні журналісти і шановні глядачі, що ніяких виборів під дулом кулеметів не буде і не може бути", - пояснив Зеленський. Також президент розповів, що формула буде імплементована в новий український закон про особливий статус, який буде підготовлено Верховною Радою і ухвалено до кінця року. "У нас всі вибори демократичні, прозорі, але ми зараз говоримо про місцеві вибори. Місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях. Але коли там будуть вибори, вони вже будуть не окупованими, ми розуміємо. Про місцеві вибори. До Верховної Ради це не має ніякого відношення … Про вибори на окупованій території. Ми зовсім не говоримо про структуру цих виборів. Якщо ми хочемо, щоб вибори відбулися, згідно з законодавством України, то не може бути ні кулеметів, а кордон повинен бути нашим. Це все потрібно прописувати. Вибори повинні відбуватися згідно з нашим законодавством. Якщо там хтось буде (зі зброєю – ред.), виборів не буде. Ми підготуємо всі запобіжники. Ми ніколи з вами не підемо на те, щоб проводити вибори, якщо там є військові", - зазначив він. Окремо Зеленський розповів, що також у Мінську обговорювалось питання обміну полоненими та розведення військ у Золотому та Петрівському. За словами представника ОБСЄ, процес розведення розпочнеться 7 жовтня. Відео Ніяких виборів під дулами кулеметів. Зеленський пояснив свою позицію щодо формули Штайнмаєра За словами президента, невдовзі парламент ухвалить новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в нині окупованих районах Донецької та Луганської областей. І він набуде чинності після того, як там відбудуться вибори за українським законодавством і в присутності міжнародних спостерігачів.

Як відреагували в Україні Першими на подію відреагували у партії експрезидента Петра Порошенка "Європейська солідарність". Там наголосили, що ніякої формули Штайнмаєра як складової Мінських угод не існує. "Сьогодні формулою Штаймаєра називається формула Путіна", - сказав Петро Порошенко. Він зазначив, що її погодження означатиме послаблення санкцій проти РФ та легітимізацію її агресії.
Tags: ДОНБАСУ, СВІТІ, УКРАЇНІ
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 0 comments