voicomua4 (voicomua4) wrote in uaznaypravdu,
voicomua4
voicomua4
uaznaypravdu

Побудувати будинок за 50 тисяч доларів: зруйновано головні міфи про енергоефективність


Чи можна побудувати будинок 120 кв.м за обмеженого бюджету 50 тис. доларів та маючи ділянку 6 соток? Це питання, ймовірно, хвилює багатьох, оскільки житлова проблема в Україні залишається досить гострою. А варіанти, пропоновані забудовниками в котеджних містечках дорогі і віддалені від міської інфраструктури. Після пошуків відповіді з'ясувалося, що можна, тому що головний тренд зараз в Україні, як і в усьому світі - це енергоефективність. Нові будівельні технології дозволяють у рамках невеликого бюджету швидко звести будинок, який відповідає стандартам енергозбереження. Найзатребуванішими з них є каркасне та монолітно-каркасне будівництво на основі використання енергоефективних матеріалів в поєднанні з деревом і бетоном. Каркасна технологія передбачає зведення скелета будинку з дерев'яного бруса із заповненням стін утеплювачем і кріпленням гідроізолюючої плівки, а також подальшого внутрішнього і зовнішнього оздоблення. Такий будинок можна побудувати самостійно, оскільки всі конструкції досить легкі, а при наявності проекту і оптимальному підборі матеріалів термін його зведення складе 3-4 місяці (літній сезон), плюс від трьох місяців до півроку проведення внутрішніх робіт. На виході отримаємо легкий, теплий і довговічний (до 90 років експлуатації) будинок. Додатково можна заощадити 10-15% витрат на будівництво фундаменту, оскільки навантаження на нього зменшується через невисоку вагу будинку (20-60 тонн в залежності від площі і висотності). Проблема інженерних комунікацій вирішується досить просто - вони прокладаються в стінах, а використання електричних конвекторів дозволить нагрівати його протягом 30 хвилин. При цьому витрати на опалення у місяць не повинні перевищити потужність 2000 кВт або 1800 грн при нормі 20 кВт/кв.м (на місяць).

енергоефективні матеріали Новини Як заощадити за допомогою енергоефективності: ТОП лайфхаків При монолітно-каркасній технології використовують бетон та опалубку на місці зведення, куди він безпосередньо заливається для формування каркасу будинку і плит перекриття. Стіни не є тримальними, тому можуть бути виконані з будь-яких матеріалів, зокрема, енергоефективних - піно, газо, шлако і теплоблоков, керамічного каменю. Каркас такого будинку виходить міцним і може протистояти дії форс-мажорних обставин - землетрусів, затоплень, пожеж. Очевидно, що будівництвом за монолітно-каркасної технології мають займатися фахівці, що істотно збільшить витрати. Крім цього, термін зведення - від півроку, а з урахуванням внутрішнього і зовнішнього облаштування - близько року. У кожного рішення є як свої недоліки, так і переваги. До переваг обох варіантів відноситься досить доступна ціна і швидкість зведення, а також прошите за замовчуванням використання енергоефективних технологій та матеріалів, що відпочатку закладає можливість економії на опаленні та утриманні будинку. До мінусів каркасного будівництва відносяться ризики, пов'язані з недостатньою міцністю конструкцій і матеріалів, що в подальшому - через 5-7 років, може обернутися, як мінімум, ремонтом, а як максимум - перебудовою стін або каркаса. Тому на етапі розробки/покупки проекту прийдеться приділити увагу оптимальному підбору матеріалів і конструкцій. У монолітно-каркасної технології у порівнянні із каркасною є один недолік - вища вартість, однак, вона компенсується достоїнствами, серед яких міцність, довговічність (понад 100 років, оскільки бетон з часом набирає міцність), надійність конструкції. Орієнтовний розрахунок витрат на будівництво за каркасною та монолітно-каркасною технологіями:

Очевидно, що за бюджет в 50 тис. доларів можна розраховувати тільки на суперекономний варіант будівництва та оздоблення каркасного будинку. Будівництво монолітно-каркасного будинку за таких умов залишається не по кишені. Особливо, якщо врахувати, що для того, щоб у нього заселитися потрібно ще купити побутову техніку і меблі. Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал Читайте всі новини по темі " енергозбереження " на сайті "OBOZREVATEL". Тема енергозбереження Місце Україна Київ
Детальніше тут
Долучайся до нас у ФБ та читайте нас у інших соцмережах,Знай правду!
Слава Україні!
Tags: БУДИНОК, ДОЛАРІВ
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 0 comments